Program Bezpłatnych Badań Neurorozwojowych dla Dzieci - Druga edycja 2011
Centrum Rehabilitacyjne Norman umiejscowione jest w sąsiedztwie pięknego lasu. Obszar ten jest jednym z najpiękniejszych w Koszalinie. Od Centrum Rehabilitacyjnego do lasu jest około 800 metrów. Przy jego wejściu jest wiele szlaków turystycznych, z których chętnie korzystają rodzice wraz z dziećmi. W słoneczną pogodę, z okolicy Centrum Rehabilitacyjnego widać jezioro Jamno i morze Bałtyckie.
Najbliżej Centrum Rehabilitacyjnego jest:
Firma NORMAN
ul. Pomorska 28
75 - 393 Koszalin,
POLAND
tel. /fax : 0 94 341 43 21
mobile 0 603 201 757
e -mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
ZOZ NORMAN
ul. Pomorska 28
75 - 393 Koszalin,
POLAND REJESTRACJA TELEFONICZNA
tel. /fax : 0 94 34 74 900
mobile +48 603 201 757
czynne: od poniedziałku do piątku w godzinach 14.00 do 18.00
e -mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wyświetl większą mapę |
CENTRUM MEDYCZNO REHABILITACYJNE NORMAN
ul. Prosta 11A
75 - 393 Koszalin,
POLAND
tel. /fax : 0 94 341 43 21
mobile +48 603 201 757
e -mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Wyświetl większą mapę |
POMOC W FINANSOWANIU TERAPII DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH !
POTRZEBUJESZ ZAJRZYJ NA WWW.MOONART.EU ( Czytaj więcej w naszej zakładce NEWS )
Centrum Medyczno Rehabilitacyjne Norman to nowoczesny kompleks składający się z dwóch sąsiadujących obiektów, rehabilitacyjnego i mieszkalnego. Ideą która przyświecała nam było stworzenie takiej oferty w której osoby niepełnosprawne będą przebywały w środowisku domowym nie odczuwając zmiany związanej z celem jakim jest rehabilitacja. Oba domy są domami mieszkalnymi. Kompleks zaprojektowany został z myślą o komforcie a jednocześnie nie jest hotelem, ośrodkiem rehabilitacyjnym ani pensjonatem. Nie posiada recepcji i ma zadanie dawać odczucie przebywania i współzamieszkiwania z przeciętną rodziną. Uważamy to za wyróżnik i poważny aspekt psychologiczny. Obiekt mieszkalny Przewidujemy możliwość zakwaterowania w pokoju dla dwóch osób w przystosowanym dla osoby niepełnosprawnej pokoju, wyposażonym w telewizor, radio z budzikiem oraz czajnik do gotowania wody. W obiekcie tym znajduje się również kuchnia i miejsce do spożywania posiłków ogólnie dostępne, które dzielą domownicy.W miejscu zakwaterowania znajduje się pomieszczenie z lodówką i mikrofalówką oraz pralką do którego przewidziany jest dostęp.
Sale rehabilitacyjne wyposażone w nowoczesny sprzęt wraz z unikalnym i popularnym już na całym świecie urządzeniem PAJĄK, którego jesteśmy twórcami i jedynymi właścicielami patentu. Zajęcia rehabilitacyjne prowadzone są przez wykwalifikowanych terapeutów posiadających certyfikaty z zakresu NDT- Bobath i PNF. Mamy ponad piętnastoletnie doświadczenie w dziedzinie kompleksowej rehabilitacji i tysiące godzin przeprowadzonej terapii, którą świadczymy nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Mamy na swoim koncie wiele sukcesów terapeutycznych a do naszej placówki przyjeżdżają mali i dorośli pacjenci nie tylko z naszego kraju, ale
i z całego świata, co daje nam poczucie wielkiej satysfakcji. Terapia może być połączona z pobytem, jak również prowadzona w formie zajęć ambulatoryjnych
Kierownikiem zespołu od spraw medycznych kieruje Marek Irla - lekarz specjalista ortopeda - traumatolog, ze wspaniałym podejściem do dzieci.
Dyrektorem Centrum Rehabilitacyjno-Medycznego Norman jest Norman Łoziński, twórca urządzenia PAJĄK, zwanego również na świecie SPIDER ( szukaj: SPIDER THERAPY).
Terapeuci Firmy Norman zajmują się dziećmi i dorosłymi z różnorodnymi schorzeniami i problemami narządu ruchu. Specjalizują się między innymi:
> w terapii manualnej wg. Karela Lewita,
> w terapii nurorozwojowej Koncepcji NDT Bobath,
> terapii PNF,
> rehabilitacji ortopedycznej,
> gimnastyce rehabilitacyjnej niewidomych i słabowidzących,
> rehabilitacją w deficytach i chorobach neurologicznych,
> rehabilitacją pourazową i pooperacyjną,
> logoterapią.
Terapeuci ZOZ Norman zajmują się również specjalistycznym masażem leczniczym, sportowym, relaksacyjnym
i limfatycznym.
Representatives / Representantes / Rappresentate
Leticia Medina Pacheco D.D.S.
Roberto A. Pacheco D.D.S
U.S.A. Phone (805) 687-1106 Office (805) 637-3609 Cellular
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Lasolicitud para terapia puede ser llenada por el padre o tutor delpaciente, o bien si necesita asistencia puede contactar a:
Dra. Leticia M. Pacheco DDS
Dr. Roberto A. Pacheco DDS
Representantes bilingües del Centro Norman en Estados Unidos, España y Latinoamérica.?
Tel. en Santa Barbara, California
(805) 687-1106 Consultorio
(805) 637-3609 Celular
ANSPRECHPARTNAR in Deutsch
Zu Therapieinhalt, Therapieablauf und sonstige Besonderheiten sowie Antragsformalitaten
Diana Bindrum
Tel: 089/30778404
Mobil: 0162/2789929
Fax: 089/30778405
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
W sprawie POMOCY W FINANSOWANIU TERAPII DLA NASZYCH PODOPIECZNYCH napisz do mnie Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Urządzenie tworzy zestaw cięgien elastycznych o różnej sile sprężystości, łączących punkty w przestrzeni z obejmami umieszczonymi w odpowiednich miejscach na ciele pacjenta.
Dzięki korzystaniu z PAJĄKA możemy między innymi:
Urządzenie rehabilitacyjne PAJĄK pozwala wykorzystywać i wspomaga wszystkie znane dotąd tradycyjne metody rehabilitacji. Może współpracować z innymi urządzeniami rehabilitacyjnymi, bądź sportowymi.
Odciąża ono fizycznie terapeutów i redukuje ilość osób potrzebnych przy tradycyjnym wykonywaniu ćwiczeń. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie sił i możliwości pacjenta.
Do tej pory urządzenie cieszy się uznaniem i aprobatą lekarzy, terapeutów, rodziców oraz, co najważniejsze, samych pacjentów. Ich uśmiech podczas ciężkich ćwiczeń upewnia nas o prawidłowo obranej drodze i daje nam dużo radości. Urządzenie tworzy niepowtarzalną 'pajęczynę', indywidualnie dobieraną dla każdego pacjenta, a dzięki elastycznym cięgnom pozwala na łatwe korygowanie wad postawy. Podczas zajęć utrwalane są prawidłowe stereotypy ruchowe.
PAJĄK daje poczucie niezależności i bezpieczeństwa oraz motywuje do wykonywania ćwiczeń nawet najbardziej niechętnych pacjentów.
{/slide}
Uszkodzenia miednicy można najogólniej podzielić na uszkodzenia poza stawowe i te, które dotyczą stawów biodrowych i krzyżowo – biodrowych. O ile uszkodzenia poza stawowe nie przedstawiają większych problemów terapeutycznych, o tyle uszkodzenia stawów są poważnym problemem odbijającym się negatywnie na funkcjonowaniu pacjenta. Rehabilitacja uszkodzeń stawowych miednicy nie może polegać tylko na odtworzeniu dostatecznie dobrego zakresu ruchu w stawach biodrowych. Musi ona wiązać się z odtworzeniem funkcji lokomocyjnej, a temu celowi służy umiejętne dawkowanie obciążania oraz kształtowanie prawidłowego stereotypu chodu. Te wszystkie funkcje w sposób absolutnie w pełni kontrolowany można kształtować przy pomocy "Pająka" w skojarzeniu np. z metodą PNF.
{/slide}
{/slide}
{/slide}
{slide=Uszkodzenia poza stawowe kończyn}Uszkodzenia poza stawowe kończyn tak górnych, jak i dolnych nie stanowią większego problemu rehabilitacyjnego. Działania terapeutyczne sprowadzają się do odzyskania prawidłowej siły mięśniowej i funkcji kończyny. W dobie stabilnej osteosyntezy bardzo rzadko stosuje się unieruchomienie w opatrunkach gipsowych, a to one były najczęstszą przyczyną problemów pacjentów powodując "zesztywnienie" stawów i mięśni. Prawidłowe zaopatrzenie ortopedyczne tych urazów jest warunkiem podstawowym odzyskania funkcji, a wcześniej uzyskania zrostu kości. Terapia przydatna jest w kontekście powrotu odpowiednich wzorców ruchowych gwarantujących funkcję. I tu znowu "Pająk" oddaje nieocenione zasługi.
{/slide}
{/slide}{slide=Alloplastyki stawów}Alloplastyki stawów są kolejnym co do częstości problemem terapeutycznym z zakresu ortopedii. Najczęściej "wymianie" podlegają stawy biodrowe, kolanowe, barkowe i śródręczno – palcowe. Rzadziej (np. w chorobie reumatycznej) wykonuje się alloplastykę łokcia, nadgarstka, czy stawu skokowo – goleniowego. Powodem wykonywania alloplastyk pierwotnych jest choroba zwyrodnieniowa, która w powolny, ale systematyczny sposób ogranicza poprzez dolegliwości bólowe funkcjonowanie człowieka. Dysfunkcji ulega nie tylko jeden staw, gdyż poprzez zmianę stereotypu poruszania się inne stawy są przeciążane, a poprzez to przyśpieszony jest proces ich degradacji. Tak więc problemem w terapii nie jest tylko zajęcie się jednym (chorym) stawem, który został "wymieniony" na sztuczny. Chodzi zasadniczo o wypracowanie prawidłowych wzorców ruchowych, dzięki którym "sztuczny" staw będzie funkcjonował jak własny. Jest to tak samo ważne jak perfekcyjna technika operacyjna i zapewnia maksymalną żywotność protezie. Postępowanie terapeutyczne należy modyfikować adekwatnie do potrzeb i możliwości pacjenta z uwzględnieniem parametrów wszczepionej endoprotezy. Dlatego właśnie proces ten musi być indywidualizowany i nie może przebiegać schematycznie. "Pająk" zapewnia możliwość indywidualizowania terapii w kontekście dawkowania obciążeń, zmniejszania asymetrii (przenoszenie ciężaru ciała na kończynę operowaną. Znajomość tej problematyki i ścisła współpraca z operatorem jest gwarancją uzyskania maksymalnie dobrych efektów. Jest to szczególnie ważne w przypadku ludzi młodych i aktywnych zawodowo. Pacjent ze sztucznym stawem może być pełnowartościowym pracownikiem, co ma nie tylko aspekt pozytywny dla pacjenta, ale jest również wymierne ekonomicznie.
{/slide}
{/slide}
{slide=Usprawnianie w przypadkach neurologicznych}W tej części opracowania zostaną pokrótce omówione najczęstsze zagadnienia wymagające terapii. Dotyczy to tak wrodzonych dysfunkcji ośrodkowego układu nerwowego (OUN), jak i chorób nabytych. Tak, jak w przypadkach "chorób obwodowych" możemy mówić o ich leczeniu przyczynowym (np. złamana kończyna), tak w przypadku chorób OUN leczenie przyczynowe właściwie nie istnieje. Każdy problem chorobowy OUN niezależnie od etiologii powoduje dysfunkcje w obrębie narządu ruchu, które są powodem niesamodzielności chorego wymagającej pomocy osób trzecich. Mogą one również doprowadzać do wtórnych powikłań w postaci przykurczów, czy deformacji kostno stawowych, co potęguje problem funkcjonalny. Kolejnym aspektem tego zagadnienia jest fakt istnienia znacznych zaburzeń czucia, w tym czucia głębokiego. Dlatego właśnie tak bardzo istotne jest prawidłowe i wielokierunkowe działanie terapeutyczne uwzględniające złożoność problematyki uszkodzeń OUN.
{/slide}
{/slide}{slide=Niedowłady pourazowe i pooperacyjne}Niedowłady pourazowe i pooperacyjne przedstawiają podobny obraz kliniczny do stanów poudarowych, tyle tylko, że przyczyny ich powstania są różne. Zasadniczo terapia przebiega w bardzo podobny sposób. Dodać trzeba, o czym nie wspomniano powyżej, że poza terapią typowo ruchową trzeba równolegle prowadzić terapię logopedyczną mającą na celu walkę z zaburzeniami mowy i afazją czuciową. Zapięcie w "Pająka" i danie pacjentowi poczucia stabilizacji i bezpieczeństwa nie wymaga od niego angażowania znacznej ilości uwagi na przyjęciu bezpiecznej pozycji. to powoduje, że pacjenci tacy mogą zaangażować więcej swojej uwagi w procesie reedukacji mowy. Niejednokrotnie obserwowaliśmy, że prowadzenie terapii logopedycznej w "Pająku" jest o wiele bardziej efektywne. Stosowane są również czasem opatrunki gipsowe zakładane np. na zdrową kończynę górną w celu "zmuszania" kończyny niedokładnej do funkcjonowania. Z powodzeniem prowadzimy również terapię w innych schorzeniach neurologicznych. Wymienić tu należy stwardnienie rozsiane, miastenię gravis, chorobę Alzheimera i wiele innych.
{/slide}
Terapeuci:Wszyscy terapeuci pracujący w Centrum Rehabilitacyjnym NORMAN posiadają gruntowne przygotowanie w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem neurorozwojowych aspektów usprawniania NDT- Bobath, oraz techniki PNF, które to głównie wykorzystywane są w trakcie zajęć rehabilitacyjnych. Posiadamy również specjalistę oligofrenologopedagoga, kinezjologa, który prowadzi zajęcia z dziećmi kwalifikowanymi przez lekarza do tej terapii.
Dajemy nową drogę - nowy sposób na niezależność naszym bliskim
Strona 1 z 3