Please update your Flash Player to view content.

Newsletter

Gościmy

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Szukaj

Oferta - zakwaterowanie

Od roku 2007 organizujemy turnusy między innymi w naszym nowym obiekcie Centrum Rehabilitacyjnego Norman w Koszalinie w pięknej i spokojnej leśnej okolicy.
Każdy turnus zaczyna się i kończy w niedzielę. Najlepszym rozwiązaniem jest przybycie właśnie w tym dniu. W poniedziałek rano zaczynają się ćwiczenia. Terapia kończy się w soboty i najlepszym rozwiązaniem jest Państwa wyjazd w sobotę po zajęciach lub w niedzielę rano.
W ramach 28-dniowej rehabilitacji (6 dni w tygodniu zajęć i 1 dzień wypoczynku) oferujemy:
Od poniedziałku do piątku około 220 minut rehabilitacji, po uzgodnieniu z lekarzem, w zależności od możliwości pacjenta. W soboty na terapię przeznaczamy około 110 minut.
Istnieje możliwość pobytu 14-dniowego, jak również - z uwagi na bardzo małą bazę mieszkalną - terapii bez zakwaterowania.
W skład rehabilitacji wchodzą:
•    codziennie od 60 do 120 minut zajęć na urządzeniu PAJĄK,
•    terapia NDT-Bobath,
•    terapia PNF,
•    masaż,
•    zajęcia logopedyczne zgodnie z zaleceniem lekarza,
•    gipsowanie jako zabieg specjalistyczny i uzupełnienie terapii (w przypadku pacjentów kwalifikujących się do tej procedury)
Obsługa terapeutyczna w języku polskim, niemieckim lub angielskim.
Podczas całego turnusu pacjent objęty jest kompleksową opieką lekarską, a na początku i końcu pobytu przechodzi szczegółowe badanie lekarskie i terapeutyczne.
Cechą wyróżniającą nasza ofertę jest indywidualne podejście do każdego problemu stąd maksymalnie ograniczyliśmy ilość pacjentów otrzymujących terapię w jednym okresie. Kładziemy duży nacisk na to, aby korzystając z naszych świadczeń nikt nie odczuwał że jego środowisko uległo zmianie. Przychodząc na zajęcia powinien czuć się jak gdyby wchodził z odwiedzinami do domu mieszkalnego. Ma to według nas w wielu przypadkach ogromne znaczenie psychologiczne.
Chcielibyśmy móc być traktowani, jako prekursorzy takiego postępowania, bo niewątpliwie jesteśmy nimi w kontekście terapii z wykorzystaniem urządzenia Pająk. 
Pacjent wraz z opiekunem może być zakwaterowany w pokoju dla dwóch osób z łazienką przystosowanym dla osoby niepełnosprawnej. Na wyposażeniu pokoju znajduje się zawsze kolorowy telewizor i radio z budzikiem,  czajnik do gotowania wody. Przewidujemy również możliwość wstępu do kuchni. W miejscu zakwaterowania znajduje się miejse z lodówką i mikrofalówką, jest również praka do wykorzystania przez gości..
Zgłoszenia powinny być dokonywane co najmniej trzy miesiące przed planowanym rozpoczęciem turnusu jeżeli chcieliby państwo skorzystać z pokoju gościnnego. Pomoże nam to również w zorganizowaniu ewentualnego spotkania kwalifikacyjnego.
Ćwiczenia prowadzone są w sposób indywidualny dla każdego z pacjentów. Przez pierwsze kilka dni terapii, pacjent jest obserwowany pod kątem maksymalnego zindywidualizowania terapii zarówno przez terapeutów, jak i lekarza ortopedę. Wówczas ustalany jest dokładny plan i zakres ćwiczeń dla każdego dziecka. Oczywiście zakres ten może być korygowany w czasie dalszej terapii.


Nasi terapeuci pracujący w Centrum Rehabilitacyjnym NORMAN posiadają gruntowne przygotowanie w zakresie prowadzenia zajęć z wykorzystaniem neurorozwojowych aspektów usprawniania NDT- Bobath, oraz techniki PNF, które to głównie wykorzystywane są w trakcie zajęć rehabilitacyjnych. Posiadamy również specjalistę oligofrenologopedagoga, kinezjologa, który prowadzi zajęcia z dziećmi kwalifikowanymi przez lekarza do tej terapii.
Dajemy nową drogę - nowy sposób na niezależność naszym bliskim

pokoje-01m pokoje-01m

Z uwagi na to że wielokrotnie słyszymy o różnych wcześniejszych doświadczeniach pacjentów wiemy, że terapia często jest żle kojarzona i tolerowana, choć nie jest to regułą. Dlatego ideą naszą jest prowadzenie terapii poprzez zabawę w środowisku domowym, przyjaznym, w rodzinnej atmosferze i nielicznym gronie.

pokoje-01m pokoje-01m pokoje-01m

Przewidujemy  możliwość zakwaterowania dla dwóch osób w przystosowanym  dla osób niepełnosprawnych pokoju,  wyposażonym  w telewizor, radio z budzikiem oraz czajnik do gotowania wody. W obiekcie tym znajduje się również kuchnia i miejsce do spożywania posiłków ogólnie dostępne, które dzielą domownicy.W miejscu zakwaterowania znajduje się pomieszczenie z lodówką i mikrofalówką oraz pralką do którego przewidziany jest dostęp.

pokoje-01m pokoje-01m pokoje-01m pokoje-01m pokoje-01m